Nowy numer 42/2019 Archiwum

Coraz bliżej św. Jakuba

Wchodząc na odrzański most w Ścinawie, pielgrzymi jakubowi przywitali naszą diecezję. Opuszczą ją za kilka miesięcy w łużyckiej Żytawie.

To już drugi rok ich pielgrzymowania. W ubiegłym, idąc tylko w weekendy, przeszli z Warszawy do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Od września maszerują dalej.

Członkowie Konfraterni św. Jakuba przy katedrze polowej Wojska Polskiego, bo o nich mowa, za cel obrali sobie dojście do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskim Santiago de Compostela w roku 2027! Wśród pielgrzymów są osoby w różnym wieku.

Obok dojrzałych także młodzież. Są i tacy, dla których to pielgrzymi debiut, ale i tacy, którzy raz lub więcej przeszli całą drogę ze swojego domu do Santiago de Compostela. Wśród nich Jerzy Kazimierczak, senior Konfraterni św. Jakuba.

- Maszerujemy przez weekend, wyruszając z domów średnio raz w miesiącu. Co miesiąc idziemy kawałek dalej. Ale od przyszłego roku zamierzamy odbywać dwutygodniowe, wakacyjne marsze - informuje.

Kolejny raz pielgrzymów z Konfraterni św. Jakuba zobaczymy w Ścinawie w lutym, kiedy wyruszą w kolejny, weekendowy przemarsz zbliżający ich do Santiago de Compostela.

Ich drodze z Kalisza do Żytawy pobłogosławił bp Zbigniew Kiernikowski, obejmując to wydarzenie honorowym patronatem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL