GN 41/2019 Archiwum

Wdzięczność braci

Biskup Georges Abou Khazem z syryjskiego Aleppo dziękował w Legnicy za pomoc okazaną jego rodakom.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na os. Piekary w Legnicy sobotnia Eucharystia (4.11.) była historyczna, ponieważ przy ołtarzu wraz z ks. Janem Gackiem, proboszczem, stanął ordynariusz diecezji Aleppo w Syrii bp Georges Abou Khazen.

Hierarcha przyjechał do Polski, aby m.in. podziękować Polakom, a szczególnie Dolnoślązakom, za wszelką pomoc okazaną jego rodakom. Opisywał przy tym szarą wojenną rzeczywistość swojego ukochanego miasta.

- Zniszczone domy, kościoły, cmentarze. Ludzie nie mają pracy, a życie jest bardzo drogie. W grudniu ub. roku miasto zostało wyzwolone, a bombardowania ustały. Po kilku latach życia w ciemności wrócił prąd, mamy też wodę. Tak wygląda codzienność w syryjskim mieście Aleppo - opowiadał bp Khazen.

Dolnoślązacy, w tym wierni diecezji legnickiej, od marca do czerwca wspierali metropolitalną akcję pod hasłem: “Dar dla Aleppo”. W kościołach zbierane były pieniądze na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo. Podczas akcji udało się zebrać 1,1 mln zł. W parafiach diecezji legnickiej - 75 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL