Nowy numer 41/2019 Archiwum

Podpisy za życiem

W niektórych parafiach diecezji legnickiej ubiegła niedziela przebiegała pod znakiem obrony życia nienarodzonych.

W niedzielę, 29 października, w parafii pw. Świętej Trójcy w Paszowicach zbierano podpisy pod projektem zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jednym z uczestników tej akcji był Maciej Gwoździewicz z Jawora.

- Projekt zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby - wyjaśnia M. Gwoździewicz.

Analogiczną akcję zbierania podpisów pod tym projektem przeprowadzono m.in. w parafii pw. Świętego Marcina w Jaworze. Inicjatorem tego ogólnopolskiego projektu jest Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL