Nowy numer 41/2019 Archiwum

Festiwal Tęczowe Mosty

- To dla nich jedna z niewielu okazji, gdy mogą się pokazać w taki sposób jak chcą, i pokazać to, co w nich jest najlepsze - mówi Dorota Blachowska z WTZ Caritas Diecezji Legnickiej.

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy pojawiły się barwy radości i zabawy. Stało się to za sprawą Przeglądu Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Tęczowe mosty”, organizowanego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej z ternu miasta i regionu. Przegląd to pokazy tańca i piosenki a także prace plastyczne. Motywem przewodnim była jesień.

- Jest to święto osób niepełnosprawnych, które przyjeżdżają do nas i się dobrze bawią. Takie jest założenie. Tutaj nie nagrody się liczą, nie liczą się wielkie osiągnięcia artystyczne, ale liczy się dobra zabawa i integracja środowiska. Korzystają też sami wychowawcy, którzy mają okazję się spotkać, porozmawiać, popatrzeć jak inni się przygotowali - mówi Agnieszka Socha z MCK.

W legnickim MCK-u pojawili się reprezentanci WTZ z Chojnowa i Legnickiego Pola oraz uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych i Zespołu Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Legnicy.

Nie zabrakło warsztatów Caritas Diecezji Legnickiej z Legnicy, które  współorganizowały wydarzenia.

- „Tęczowe mosty” są wydarzeniem cyklicznym a wyznacznikiem tego, że jest to potrzeba impreza, są pytania uczestników, którzy już od lipca potrafią mnie pytać, czy w tym roku na pewno będą „Tęczowe mosty”? Oznacza to, że to co dla nich robimy, jest potrzebne. Prezentujący się na scenie pokazują swoją twórczość. To dla nich jedna z niewielu okazji, gdy mogą się pokazać w taki sposób jak chcą, i pokazać to, co w nich jest najlepsze - mówi Dorota Blachowska z WTZ Caritas Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL