Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nyíregyházi Cantemus Kórus

Koncertem żeńskiego chóru w bazylice bolesławieckiej rozpoczęła się dwudniowa wizyta ambasador Węgier w naszej diecezji. Jutro (22.10) odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Legnicy.

Nyíregyházi Cantemus Kórus (Chór Śpiewaczy z Nyíregyháza) zachwycił słuchaczy zebranych dzisiejszego wieczoru we wnętrzach bazyliki mniejszej w Bolesławcu.

Ich wykonania pieśni religijnych wywoływały w obecnych stan nabożnego skupienia, którego nie zakłócił żaden szelest. Cechą charakterystyczną Nyíregyházi Cantemus Kórus jest rozlokowywanie śpiewaczek (chór składa się wyłącznie z młodych dziewcząt) w różnych miejscach kościoła.

Fantastyczna akustyka dopełniała całości, sprawiając, że wysłuchanie koncertu węgierskiego chóru było wyjątkową ucztą kulturalną i duchową. Wizyta węgierskiego chóru była konsekwencją odwiedzin, jakie od dziś realizuje w naszej diecezji ambasador Republiki Węgier w Polsce, jej ekscelencja Orsolya Zsuzsanna Kovács.

Węgierska dyplomatka spędziła dziś sporo czasu na zwiedzaniu Bolesławca. Wieczorem przywitała audytorium zgromadzone w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja.

- Drodzy polscy przyjaciele! Jesteśmy dziś w wyjątkowym miejscu w wyjątkowy dzień. 23 października na Węgrzech obchodzimy wielkie święto narodowe - 61. rocznicę wybuchu powstania 1956 roku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL