Nowy numer 42/2019 Archiwum

W drodze przez 11 lat

Zaczęli od Warszawy. Wiosną dotarli do Kalisza. Za tydzień będą w Ścinawie, skąd droga powiedzie ich do Żytawy. W 2027 r. chcą dotrzeć do celu.

Ich szlak będzie wiódł w dużej mierze przez naszą diecezję, którą pątnicy przejdą na wskroś. Ich grupa liczy na ogół od 40 do 65 osób. Do miejsc, z których rozpoczynają kolejne etapy swojej pielgrzymki, najczęściej dojeżdżają pociągiem. Dalej przez dwa dni wędrują Drogą św. Jakuba, aby w niedzielę znowu wsiąść do pociągu i wrócić do domów.

Drugi rok swojego pielgrzymowania Drogą św. Jakuba zainaugurowali 23 września w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Na placu przy sanktuarium znajduje się słupek z muszlą św. Jakuba, wskazujący najkrótsza drogę do Santiago de Compostela. A ta będzie wkrótce wiodła przez naszą diecezję.

Od Żytawy natomiast pielgrzymi z konfraterni będą szli w dwutygodniowych cyklach wakacyjnych. Kolejno pokonają Niemcy, Czechy, Szwajcarię, Włochy, Francję i Hiszpanię. W ten sposób w roku 2027 chcą dotrzeć do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskim Santiago de Compostela.

Po przekroczeniu Baryczy pątnicy weszli na Dolny Śląsk. Najbliższy weekend spędzą na maszerowaniu z Bartnik przez Milicz do Prusic. Ich spotkanie z naszą diecezją rozpocznie się 4 listopada, kiedy wyruszą z Prusic do Ścinawy. W nadodrzańskim grodzie mają się zjawić 5 listopada. Kolejne weekendy spędzą na trasie do Chocianowa, Bolesławca i Nowogrodźca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL