Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Dzień Edukacji Narodowej

Krzyże Zasługi, medale KEN i długoletnia służbę, nagrody od ministra edukacji dla najlepszych nauczycieli, były głównym punktem gali w Akademii Rycerskiej.

W uroczystości wzięli udział nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty z całego Dolnego Śląska. Wśród zaproszonych gości byli m. in. Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty, Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy oraz bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

List do dolnośląskich nauczycieli nadesłała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. List odczytał Roman Kowalczyk. Minister Zalewska pisała w nim m. in. o odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą zawód nauczyciela.

"Praca z młodymi ludźmi to prawdziwe wyzwanie. Nauczyciel przekazuje uczniom nowe informacje. Nie tylko wzbogaca ich zasób wiedzy i umiejętności, ale także pomaga zrozumieć świat i podejmować wyzwania współczesności", czytał dolnośląski kurator oświaty.

Roman Kowalczyk swoje przemówienie rozpoczął pierwszymi słowami średniowiecznego hymnu "Gaude Mater Polonia".

- Albowiem dzień piękny i wielki nastał. Dzień Edukacji Narodowej. (...) Zaiste, nie ma zacniejszego zajęcia, piękniejszego zawodu, szlachetniejszej profesji niźli wychowawca, nauczyciel i pracownik oświaty - zaznaczył z mocą.

Tego dnia odznaczono, wyróżniono i nagrodzono kilkadziesiąt takich osób. najwięcej z nich to nauczyciele i pracownicy oświatowi z Legnicy. Ale są także osoby z Jawora, Jeleniej Góry, Lubina, Bolesławca czy Złotoryi. 

Lista nagrodzonych tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy