Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

One żyją w Bogu

Na legnickim cmentarzu komunalnym poświęcono grób dzieci zmarłych przed narodzinami. Modlitwie przewodniczył biskup legnicki.

Uroczystość odbyła się w gronie kilkudziesięciu osób, m.in. członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej i rodzin, które utraciły swoje dzieci, zanim te przyszły na świat.

Modlitwę poprowadził bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki, który także poświęcił grób. – Dojrzała społeczność chrześcijańska zawsze będzie się troszczyć o to, by ciało, które jest zewnętrzną formą życia, było otoczone właściwym szacunkiem. Zarówno w swojej najbardziej wczesnej formie, jak i kiedy dorasta i jest w pełni życia. A także wtedy, kiedy – patrząc po ludzku – ulega kruchości – mówił biskup. Do niedawna grób nosił inskrypcję informującą, że spoczywają tu dzieci nieznane (N/N). Napis na nowym pomniku głosi, że jest to Grób Dzieci Nienarodzonych. U dołu widnieje cytat z Jana Pawła II: „Te dzieci żyją w Bogu”. – To wszystko wpisuje się w naszą myśl o życiu, które raz rozpoczęte – idzie ku wieczność – wyjaśniał bp Zbigniew. – Nie każde życie dojrzewa do zewnętrznej pełni, ale jest życiem. Dlatego szacunek do życia poczętego, które nie wykształciło się w pełni, jest wyrazem naszej wiary w Tego, który jest dawcą życia i który opiekuje się każdym życiem od początku do końca – powiedział. Tego samego dnia przed południem w legnickiej katedrze odprawiona była Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy