Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wojcieszowianie - Matce Bożej

W 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie na placu kościelnym została poświęcona kapliczka maryjna.

Jak informuje Małgorzata Godyń, katechetka z Wojcieszowa, parafianie zebrali się z inicjatywy ks. Stanisława Paszowskiego i ks. Kazimierza Koraba - proboszcza parafii MB Królowej Polski, aby wspólnie świętować tę ważną dla całego Kościoła chwilę.

- Całe przedsięwzięcie wspierane było codzienną modlitwą parafian, a zwłaszcza uczniów należących do Żywego Różańca Dzieci Fatimskich, zawiązanego 13 czerwca br. w naszej parafii - wyjaśnia M. Godyń.

Budowa kapliczki  rozpoczęła się po pierwszym majowym Nabożeństwie Fatimskim. Wykonał ją dla parafii Jan Łoin. Prace nadzorowane były przez Adama Fronia i Zdzisława Korpeckiego. Budulec zapewniły Zakłady Wapiennicze „Lhoist” w Wojcieszowie, przekazując na ten cel 9 ton kamienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL