Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nauczyć się pieśni Baranka przejdź do galerii

Przyszli muzycy kościelni diecezji legnickiej rozpoczęli kolejny rok edukacji.

W sobotę 14 października rozpoczął się nowy rok kształcenia dla słuchaczy Instytutu Muzyki Kościelnej Diecezji Legnickiej. Uroczyście rozpoczął się on podczas Eucharystii w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Liturgii przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski.

- Spotykamy się, by się modlić, bym pobłogosławił nowym organistom. Uczymy się harmonii. Uczymy się śpiewać ową pieśń, wychodzącą z śmierci Baranka, byśmy byli w harmonii z jedynym przewodnikiem Jezusem Chrystusem - mówił hierarcha na początku Eucharystii.

Po homilii trzech absolwentów otrzymało błogosławieństwo biskupa do pełnienia posługi organisty.

Nie zabrakło też chwil na podziwianie tego, czego nauczyli się tegoroczni absolwenci. Po liturgii odbył się bowiem krótki koncert.

- Nie, nie mam tremy. Ten utwór wielokrotnie grałem już przed podobną publicznością. Poza tym przy klawiaturze organów zasiadam już od czterech lat. Szło się już nauczyć radzić z tremą. Kończę kształcenie tutaj, jednak nadal uczę się w szkole muzycznej. Cieszę się, że jestem już takim pełnoprawnym, dyplomowanym organistą. Mam nadzieję, że będzie mógł nadal służyć podczas Eucharystii. To wielki zaszczyt i jeszcze większa radość. To jest dar i zaszczyt - mówił Paweł Rozpendowski z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce.

Jeden z utworów krótkiego recitalu absolwentów:

Koncert absolwentów Instytutu Muzyki Kościelnej Diecezji Legnickiej
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy