Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nauczyć się pieśni Baranka przejdź do galerii

Przyszli muzycy kościelni diecezji legnickiej rozpoczęli kolejny rok edukacji.

W sobotę 14 października rozpoczął się nowy rok kształcenia dla słuchaczy Instytutu Muzyki Kościelnej Diecezji Legnickiej. Uroczyście rozpoczął się on podczas Eucharystii w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Liturgii przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski.

- Spotykamy się, by się modlić, bym pobłogosławił nowym organistom. Uczymy się harmonii. Uczymy się śpiewać ową pieśń, wychodzącą z śmierci Baranka, byśmy byli w harmonii z jedynym przewodnikiem Jezusem Chrystusem - mówił hierarcha na początku Eucharystii.

Po homilii trzech absolwentów otrzymało błogosławieństwo biskupa do pełnienia posługi organisty.

Nie zabrakło też chwil na podziwianie tego, czego nauczyli się tegoroczni absolwenci. Po liturgii odbył się bowiem krótki koncert.

- Nie, nie mam tremy. Ten utwór wielokrotnie grałem już przed podobną publicznością. Poza tym przy klawiaturze organów zasiadam już od czterech lat. Szło się już nauczyć radzić z tremą. Kończę kształcenie tutaj, jednak nadal uczę się w szkole muzycznej. Cieszę się, że jestem już takim pełnoprawnym, dyplomowanym organistą. Mam nadzieję, że będzie mógł nadal służyć podczas Eucharystii. To wielki zaszczyt i jeszcze większa radość. To jest dar i zaszczyt - mówił Paweł Rozpendowski z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce.

Jeden z utworów krótkiego recitalu absolwentów:

Koncert absolwentów Instytutu Muzyki Kościelnej Diecezji Legnickiej
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL