GN 42/2019 Archiwum

Seniorzy o sobie

Legniccy seniorzy zakończyli dwa dnia debat o tym jak im się żyje.

Przed dwa dni trwało Kulturalne Forum Legnickich Seniorów. Zwieńczyła je debata, która odbyła się w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II. Dysputę moderowali Agata Rojewska z Radia Plus oraz ks. prof. Bogusław Drożdż.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać o spotkaniu osób  starszych, wcale nie przeważały opinie o służbie zdrowia, niskości emerytur czy rankingu chorób. Wśród wypowiedzi zdecydowanie przeważały zdania o pięknie tego wieku. Oczywiście, bez lukru i udawania że nie ma minusów, jednak seniorzy obecni na debacie byli dowodem na radość z starości. - Mamy wiedzę, doświadczenie, czas – mówili.

Wśród wywołanych do odpowiedzi jako przykład możliwości aktywności fizycznej w dobie 60+ był Stanisław Obertaniec, obecny na debacie dyrektor Radia Plus.

- Dobrze jest dobrze zachorować – zaczął. – Dobre zachorowanie to takie, które pozwala przemyśleć sporo spraw. Kilka lat temu wylądowałem w szpitalu. Stwierdzono u mnie odkładanie się w stawach pewnych … Musiałem zacząć się ruszać, by nie odłożyło się tego tyle, że ograniczyłoby u mnie możliwości ruchu. Mam dla kogo się poruszać. Mam czwórkę dzieci, 12 wnuków. Zacząłem więc chodzić z żoną na aerobik, jako jedyny mężczyzna. Przyznaję, nie są to łatwe ćwiczenia. Zacząłem jeździć na nartach. Robię też wiele innych rzeczy. Niedługo skończę 70 lat. Jestem przykładem, że można – mówił Stanisław Obertaniec.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama