Zawidów z różańcem na granicy

W tym miasteczku jest przejście graniczne - Polska graniczy z Czechami.

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie wraz z władzami miasta Zawidów i miejskim Ośrodkiem Kultury włączyła się w inicjatywę Różaniec do Granic. Odbyło się wiele spotkań, które miały na celu przygotowanie tego wydarzenia.

Zostały zaprojektowane na te spotkanie specjalne identyfikatory ze smyczami dla każdego uczestnika, ponadto przygotowano ciekawe gadżety dla pielgrzymów np. magnesy pamiątkowe czy kalendarze. Napięcie z każdym dniem wzrastało i zgłaszała się coraz większa grupa wolontariuszy chętnych do pomocy. Nad całym wydarzeniem czuwali duszpasterze parafii w Zawidowie. Wiele troski i zaangażowania włożył burmistrz Miasta Zawidów i dyrektor Ośrodka Kultury wraz ze współpracownikami. Ponadto organizacją bardzo sprawnie zajęła się Rada Parafialna i Zespól Caritas.

Dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, był to dzień skupienia. Najmłodsi przedstawiciele naszej Parafii chętnie włączyli się w pomoc przy liturgii i obsłudze pątników. Gospodynie i gospodarze dostarczyli wiele smacznych wypieków. Ponadto na każdego czekała gorąca herbata i kawa, bigos i zupa fasolowa.

Po pierwszej części, tj. konferencji wprowadzającej, Mszy św. i nabożeństwie Eucharystycznym oraz po wspólnym biesiadowaniu uczestnicy wydarzenia wyruszyli wzdłuż granicy na terenie parafii, aby podjąć modlitwę różańcową. Przewodniczyli jej kapłani i szafarze nadzwyczajni Komunii św. W każdym z punktów modlitewnych można było odczuć skupienie i moc wspólnotowej modlitwy. Warto nadmienić, że sąsiedzi z Czech włączyli się do wspólnej modlitwy.

Podczas modlitwy wielokrotnie przebijało się słońce na zachmurzonym niebie, ale najcieplejsze były promienie uśmiechu wszystkich uczestników. Parafianie z Zawidowa i przyległych wiosek wraz ze wszystkimi przybyłymi gośćmi złożyli piękne świadectwo wiary podczas wspólnej modlitwy a wcześniej podczas wszystkich spotkań organizacyjnych. Goście byli zachwyceni atmosferą tego pięknego i malowniczo położonego miasteczka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..