Nowy numer 44/2020 Archiwum

(Nie)Małe Spotkanie Młodych przejdź do galerii

Prawie setka młodych duchem (i nie tylko) spotkała się w Jaworze, by chwalić Pana.

W kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze odbyło się pierwsze tegoroczne Małe Spotkanie Młodych. Pierwsze w tym roku szkolnym. Śpiewali, skakali, modlili się, wielbili Boga, słuchali konferencji. Słowem - owocna sobota.​

- Pochodzę z Jawora, od miesiąca mieszkam w Legnicy. Bardzo się cieszę, że MSM dotarło do mojego Jawora. Sama jeździłam na takie np. do Polkowic i zawsze było super - mówi Ula.

Hasłem przewodnim spotkania były słowa: "Bóg jest wielki", a gościem sobotniego spotkania był ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży z archidiecezji katowickiej. Kapłan postanowił przybliżyć młodym myśl, że Bóg jest wielki. Do tego posłużyło mu 10 punktów, według których wyłożył słuchaczom swoją tezę.

- Co Bóg robi takiego w moim i twoim życiu, że możemy z całą pewnością powiedzieć, że jest wielki? Pierwszy powód to samo to, że Bóg jest. Po drugie - Bóg stworzył wszystko. On podtrzymuje wszystko w istnieniu dlatego, że On sam jest. Kolejne dowody to m.in. fakt, że Bóg stał się człowiekiem. Mógł być, zostać daleki ale On chciał przyjść, uniżyć się, zbliżyć się do nas. Widzieliśmy jak cierpi, umiera, odchodzi. Nasz Bóg jest bardzo bliskim nam. Niektórzy budują swoją pozycję na strachu. Bóg robi odwrotnie. Wielkość Boga? Bóg chce sam z siebie byśmy się uświęcili. Dobry rodzic nie robi wszystkiego za dziecko. Kocha i wymaga. Kolejny dowód – Bóg nas kocha. Marnuje dla nas czas, jest cały dla nas, istnieje dla nas – przekonywał kapłan.

- Młodzi chcą przyjeżdżać. Trudno ich wyciągnąć z domu w sobotnie przedpołudnie. Tutaj się to udaje, chociaż widzę, że informacja o MSM nie dociera do nich tak, jakby to było naszym pragnieniem – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Niedługo zaczynamy nowy rok duszpasterski. Dla młodzieży został on pomyślany jako śledzenie tego, co papież mówi w swoich orędziach i ukierunkowuje nas na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Nowy program będzie nosił hasło „Oto ja” z odpowiedzi Maryi na propozycje Boga odnośnie urodzenia jego syna: „Oto ja służebnica pańska” - mówi Ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama