Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oblicza historii z "Fanatykami"

Kibice Zagłębia Lubin i Muzeum Historyczne organizują bardzo ciekawe wykłady o historii Polski.

Kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” wpadli na pomysł, by edukować historycznie siebie i lubinian.

– Inicjatywa wyszła od młodych ludzi, kibiców. Chcieli poszerzyć swoją wiedzę, której, jak mówili, brakowało im na lekcjach historii w szkole. Chcieli dowiedzieć się więcej o historii w jakiś nieszablonowy sposób. Te wykłady takie właśnie są. Mam nadzieję, że to spełnią swoją rolę – mówi Paweł Kijewski, lider „Zagłębia Fanatyków”.

Ich partnerem po stronie miasta zostało Muzeum Historyczne. Jego szef Marek Zawadka mówi: – Do tej pory nie mieliśmy zbyt wielu podobnych sytuacji, w których jakieś stowarzyszenie przychodzi i chce organizować cykliczne wykłady o historii. Tutaj propozycja wyszła od kibiców. Ile osób będzie przychodziło na wykłady? Będę się cieszył z każdych 10, 15 osób. To jest bardzo trudna sprawa, bo nawet w Zielonej Górze, skąd przyjechał nasz dzisiejszy prelegent, mają od kilka lat stałą formułę podobnych wykładów i przychodzi na nie po kilkanaście osób. Teraz zaczynamy w Lubinie. Trzeba próbować – uważa.

Na wrześniowy czwartkowy wykład został zaproszony dr Ireneusz Wojewódzki z Uniwersytetu Zielonogórskiego, który mówił o 17 września 1939 r. („Od agresji do okupacji. Działania Sowieckie wobec Polski i Polaków w latach 1939–1945”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL