Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zdjęcia z bitwy

W Muzeum Bitwy Legnickiej otwarto wystawę "Legnickie Pole 1241/2017 w obiektywie Pawła Kucharskiego". To fotograficzny zapis rekonstrukcji bitwy pod Legnicą, która odbyła się w maju tego roku.

Bitwa, stoczona w kwietniu 1241 r., była kulminacją najazdu mongolskiego na Europę. Stoczona wg tradycji w pobliżu dzisiejszej wsi Legnickie Pole, przyniosła przegraną koalicji chrześcijańskiej i śmierć głównego wodza europejskiej armii - księcia śląskiego Henryka II Pobożnego.

Autor zdjęć, Paweł Kucharski, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie i byłym pilotem wojskowym. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje fotografia historyczna, realizowana m.in. przy okazji różnych inscenizacji, pokazów i rekonstrukcji.

Ekspozycja czasowa w Muzeum Bitwy Legnickiej to pierwsza wystawa czasowa od chwili jego powstania w 1961 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL