Nowy numer 49/2020 Archiwum

Iskra w czwartek

- Codziennie modlę się za kapłanów. Dzisiaj wyjątkowo na chodniku - mówi pani Krystyna z Legnicy.

Jak w poprzednich latach, tak i tym razem legniczanie wyszli na ulice, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób dołączyli do setek miejsc na całym świecie, w których 28 września o godz. 15 wierni rozpoczęli modlitwę.

W Legnicy takie miejsca były dwa - na skrzyżowaniu ulic Złotoryjskiej i Grunwaldzkiej oraz Marsa i Piłsudskiego. W tym roku główną intencją modlitewną było miłosierdzie dla kapłanów.

- Codziennie modlę się koronką i różańcem za kapłanów. Znam tę inicjatywę modlitwy na ulicach, ponieważ brałam w niej udział, gdy przez 12 lat mieszkałam we Włoszech. Teraz wróciłam do Polski i biorę już udział tutaj - mówi pani Krystyna z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Z modlącymi się łączył się duchowo papież, który tak napisał do ordynariusza łódzkiego: „Ojciec Święty jednoczy się w modlitwie ze wszystkimi wiernymi, którzy w dniu 28 września br., o godz. 15, w wielu miastach w Polsce i w innych krajach będą z ufnością zwracać się do łaskawości Bożej, polecając sprawy wszystkich ludzi na całym świecie, a zwłaszcza prosząc o dar pokoju na Bliskim Wschodzie i w innych regionach, w których trwają wojny. Życzy, aby owocem modlitwy był pokój w sercach ludzi, pomyślność rodzin i obfity wzrost zasiewu Chrystusowej Ewangelii miłości w Polsce, w Europie i na wszystkich kontynentach.

Ojciec Święty Franciszek, wyrażając nadzieję, że wołanie o Boże miłosierdzie będzie budziło również pragnienie szczodrego niesienia go potrzebującym, z serca udziela wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa i prosi o modlitwę także w jego intencji”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama