Nowy numer 15/2021 Archiwum

Wniosków więcej niż przed rokiem

Do organów gmin na terenie Jeleniej Góry i Legnicy do połowy września wpłynęło ponad 8 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 Plus". Decyzji wydano jedynie 3,5 tys.

Do 15 września na terenie całego województwa dolnośląskiego złożono w sumie ponad 156 tys. wniosków o przyznanie świadczenia z programu "Rodzina 500 Plus".

Na tej podstawie wydano już 51 tys. 994 decyzje. To mniej niż jedna trzecia złożonych wniosków. Najwięcej poprawnie złożonych i zakwalifikowanych wniosków było we Wrocławiu (8095). W Jeleniej Górze na ogólną liczbę 3369 złożonych wniosków decyzji wydano jedynie 1170.

Nieco lepiej było w Legnicy, gdzie wpłynęło 4798 wniosków, a przyznano 2314 decyzji. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie otrzymają świadczenia.

- Od 1 sierpnia, dnia w którym rozpoczęliśmy przyjmowanie wniosków, wpłynęła ich do nas rekordowa liczba. Trzeba je teraz szczegółowo zweryfikować. Staramy się, żeby zakończyć tę weryfikację we wrześniu, ale jeśli świadczenie zostanie przyznane w październiku, to z wyrównaniem za poprzedni miesiąc - zapewnia Ewa Sułek, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych w legnickim MOPS.

Spora liczba wniosków oraz błędy popełniane przez wnioskodawców, spowodowane m. in. zmianami w ustawie o zasądzaniu alimentów, w wielu przypadkach komplikuje poprawne wypełnienie wniosku o świadczenie "500 Plus".

Obecnie w całym województwie dolnośląskim świadczenie wychowawcze "500 Plus" otrzymuje co miesiąc ponad 170 tys. rodzin na prawie 250 tys. dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama