Nowy numer 42/2019 Archiwum

Centrum Słowa przejdź do galerii

W Legnicy rozpoczęło się 55. sympozjum Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Doroczne spotkanie rozpoczęło się w wtorkowe przedpołudnie w legnickim Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II. Bierze w nim udział ponad stu członków SBP.

Inauguracyjny wykład wygłosił prof. dr hab. bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej. Jego konferencja nosiła tytuł: „Dzieła człowieka dla Boga czy dzieło Boga w człowieku? (J 6,26-29)”. Po nim głos powierzono ks. prof. dr hab. Henrykowi Witczykowi, przewodniczącemu SBP, który podjął temat: „Wieczerza Pańska - pamiątka śmierci Pana jako nowej Ofiary i nowego Przymierza (1 Kor 11,23-27; Łk 22,19-20)”.

W wtorek uczestników czeka jeszcze Eucharystia, której przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Po południu bibliści m.in. odwiedzą bazylikę mniejszą pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, gdzie znajduje się najstarszy maryjny obraz w Polsce - ikona Matki Bożej Łaskawej. Obrady zakończą się po południu w środę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL