Nowy numer 42/2019 Archiwum

Grzybiarzu bądź rozsądny!

Policjanci z Bolesławca przez trzy dni szukali 71-letniego grzybiarza. Wspólnie ze strażakami, żołnierzami i leśnikami znaleźli go na terenie... powiatu legnickiego.

Przypadek ten nie jest odosobniony. Co roku w lasach diecezji legnickiej gubią się grzybiarze, którzy bez znajomości terenu, ciepłej odzieży i naładowanych telefonów komórkowych zapuszczają się głęboko lasy.

Na szczęście do tej pory zaginionych odnajdywano w porę i nie doszło do tragedii. Jednak potrzebne do tego było zawsze zaangażowanie ogromnych sił i środków.

Asp szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy komendy policji w Bolesławcu, przypomina, że każdy amator leśnego runa wybierając się do lasu, powinien trzymać się kilku żelaznych zasad.

- Po pierwsze należy poinformować bliskich o naszej wyprawie do lasu, wskazać okolicę, w której będziemy przebywać - zaleca. - Trzeba także zabrać ze sobą telefon komórkowy, który może przydać się w sytuacjach kryzysowych.

Podczas zbierania grzybów trzeba koniecznie zapamiętywać charakterystyczne elementy terenu, który mijamy, np. numery słupków granicznych. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej sprowadzić pomoc lub odnaleźć drogę powrotną - zapewnia policjantka.

Jednocześnie służby leśne i policja przypominają, że grzybów nie należy zbierać na terenach poligonowych, a samochodów zostawiać przy autostradach, drogach ekspresowych i w innych, nie przeznaczonych do tego miejscach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL