Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Marek Adaszek patronem szkoły

Biskup Zbigniew Kiernikowski podpisał dekret powołujący diecezjalną szkołę liturgii.

Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas sierpniowego spotkania rejonowego dla księży biskup ordynariusz powołał właśnie diecezjalną szkołę liturgii. Jej dyrektorem mianował ks. dr. Dariusza Pudełkę, a jego zastępczynią ustanowił Irenę Chłopowską. Szkoła otrzymała imię ks. Marka Adaszka.

W dokumencie erygującym funkcjonowanie DSL biskup wpisał, że zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu, przez cały dzień. W programie "będą zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej następujące zagadnienia: Obchody roku liturgicznego, ze szczególnym uwzględnieniem Triduum Paschalnego; Teologia liturgii Eucharystii; Posługi i funkcje liturgiczne; Liturgia godzin.

Szkoła jest skierowana tylko do osób dorosłych powyżej 20. roku życia. Biskup zaprasza, by z każdej parafii brało udział po kilka osób: (...) Celem DSL jest bowiem nie tylko formacja poszczególnych osób, ale pomoc w kształtowaniu parafialnego zespołu liturgicznego. Dlatego też ważne jest, by z danej parafii uczestniczyły w zajęciach przynajmniej trzy osoby wyznaczone przez Księdza Proboszcza. Czymś naturalnym jest, że w tej formacji - na miarę możliwości - będzie uczestniczył również duszpasterz, który później będzie współpracował z tymi osobami w parafii".

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Duszpasterskim. Telefon: 76 72 44 111.

Ks. Marek Adaszek patronem szkoły   Patronem szkoły został śp. ks. Marek Adaszek, ceniony liturgista i ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy Jędrzej Rams /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL