Maryja wskazuje Jezusa

Przed nami inicjatywa Różaniec do Granic. Oto szczegóły wydarzeń w diecezji legnickiej.

Za trzy tygodnie (7 października) w całej Polsce odbędzie się wielka modlitewna inicjatywa o nazwie Różaniec do Granic. Będzie to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich. W ramach tej inicjatywy wspomnianego dnia wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się na różańcu.

- Jest takie Boże i głębokie patrzenie organizatorów, świeckich z fundacji "Solo Dios basta", że Różaniec do Granic jest zaproszeniem do przeżycia pierwszej narodowej soboty miesiąca. Podkreślają to mocno, żeby nie było tylko akcyjności. W trakcie konferencji wprowadzającej będzie podkreślenie, że jest to pierwsza sobota miesiąca. Może dla wielu pierwszy raz w życiu w ten sposób przeżywana. I gdy uczestnicy wrócą do domów, niech ten pierwszy raz będzie początkiem wypełniania orędzia z Fatimy. I żeby kontynuowali to w swoim życiu. Jest to też narodowy Różaniec, jednoczący Polaków w jednym kierunku - mówi ks. Robert Bielawski, diecezjalny koordynator inicjatywy.

Przypomnijmy, że Maryja w Fatimie prosiła o ofiarowanie jej w pierwsze soboty miesiąca Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę różańcem. Mówiła do s. Łucji: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".

W naszej diecezji zostało wyznaczonych aż 17 kościołów stacyjnych: Pieńsk, Zgorzelec (św. Józefa), Osiek, Działoszyn, Bogatynia (pw. św.św. Piotra i Pawła oraz pw. św. M.M. Kolbe), Zawidów, Grabiszyce, Świeradów Zdrój-Czerniawa, Świeradów-Zdrój, oba w Szklarskiej Porębie, Karpacz, Kowary, Miszkowice (kościół filialny w Opawie), Lubawka oraz Chełmsko Śląskie.

Maryja wskazuje Jezusa   W całej Polsce będziemy modlić się z tych samych formularzy Jędrzej Rams /Foto Gość Program wspólnej modlitwy w kościołach stacyjnych jest jednolity dla całej Polski. O 11.00 rozpocznie się Eucharystia w tych kościołach, następnie nabożeństwo maryjne po którym będzie chwila przerwy na obiad, który pielgrzymi zabierają we własnym zakresie, następnie wyruszenie do punktów modlitwy na granic lub w jej pobliżu - wszystko będzie uwarunkowane ukształtowaniem terenu wokół kościoła stacyjnego. Inne może być w Zgorzelcu w parafii pw. św. Józefa Robotnika a inne w okolicach Świeradowa-Zdrój czy Chełmska Śląskiego. O 14.00 w tych punktach rozpocznie się Różaniec, którego zostaną odmówione cztery części różańca. Dwie twarzą do wnętrza Polski, za naszą Ojczyznę oraz dwie twarzą do świata modląc się w jego intencji. tzw. punkty modlitwy wyznaczamy wspólnie z księdzem odpowiedzialnym za przyjęcie pielgrzymów w danym kościele stacyjnym.

- Komisja Liturgiczna przy Konferencji Episkopatu Polski przygotowując odpowiednie materiały liturgiczne założyła, że pełnia składa się z Eucharystii, nabożeństwo adoracji oraz różańca. Wypełniając to wszystko spełniamy wymogi postawione przez Maryję podczas objawienia w Fatimie dotyczącą pierwszej soboty miesiąca. Bycie na Eucharystii jest byciem najbliżej Pana Boga jak tylko się da. Maryja z kolei zawsze podprowadza do Pana Boga. Różaniec ma więc wzbudzić wiarę, bym podążał do Eucharystii. I z Eucharystii będzie też płynęła wierność Maryi – mówi ks. Robert Bielawski.

Z koordynatorem można kontaktować się tel. 784 630 299 lub mejlowo: xrbielawski@gmail.com. Wspomniana wcześniej strona internetowa na której znajdziemy informacje dotyczące poszczególnych miejsc stacyjnych to www.diecezja.legnica.pl/rozaniecdogranic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..