Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dobra wiadomość: są!

Za nami drugi termin egzaminów wstępnych do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W czwartek 14 września odbył się drugi termin egzaminu wstępnego do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Tylko pozytywny wynik może pozwolić na rozpoczęcie formacji z seminarium, ponieważ każdy z młodych mężczyzn przechodzących formację jest jednocześnie studentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Egzamin zdawał Marcin Diduszko z parafii pw. św. Jacka w Pogorzeliskach. - Decyzja o wstąpieniu do seminarium dojrzewała we mnie dość długo. Jednak chcę, by moja wola była zgodna z wolą Bożą. Nie byłem w stanie zagłuszyć w sobie tego wezwania. Mam za sobą studia na kierunku technicznym w Legnicy, a także na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Poznałem dość dużo ludzi i prawa rządzące tym światem. Wiem, jakie ludzie mają priorytety. Nie wszystkie są zgodne z planem Bożym. Wiem więc, jak wyglądają wybory po jednej i po drugiej stronie - mówi kandydat.

- Cieszę się, że mamy kandydatów. Powołania do służby w Kościele są przejawem tego, na ile Kościół jest żywy w diecezji. Na ile jest właściwe przeżywanie tajemnicy Chrztu św. Jeżeli ono jest i jest ono właściwe, Pan Bóg powołuje i wybiera tych, którzy w sposób sakramentalny uobecniają Jego tajemnicę Paschy. To jest zasadnicze dla misji Kościoła - mówi ks. dr Piotr Kot, rektor WSD Diecezji Legnickiej.

Rok akademicki rozpocznie się dla seminarzystów 9 października. Jednak nowi alumni przyjadą do Legnicy już pod koniec września. Zapoznają się z sobą, wspólnotą, a także wejdą w życie seminaryjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama