Nowy numer 44/2020 Archiwum

Artyści z Michałowic nagrodzeni w Łodzi

Przedstawienie "Déjà vu, czyli windą do nieba" Teatru Naszego w Michałowicach zostało wyróżnione jedną z dwóch równorzędnych pierwszych nagród podczas XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2017", organizowanego przez Dom Literatury w Łodzi.

Autorem nagrodzonej sztuki - najnowszej autorskiej produkcji Teatru Naszego - jest Tadeusz Kuta, który razem z żoną Jadwigą także wyreżyserował przedstawienie i wziął w nim udział.

Teatr Nasz otrzymał jedną z dwóch równorzędnych pierwszych nagród. Jak można przeczytać w komunikacie jury, w projekcie doceniono „komedię, która otwiera przestrzeń do śmiechu oraz refleksji o egzystencjalnej głębi pozornych przypadków”. Jury zwróciło także uwagę na niebanalną formułę dramaturgiczną przedstawienia.

Na przegląd zgłoszono 54 sztuki z różnych stron kraju. Osiem z nich jury zakwalifikowało do konkursu głównego i występu przed łódzką publicznością. Biletów na łódzkie przedstawienie „Déjà vu, czyli windą do nieba” zabrakło już dwa tygodnie przed czasem.

Teatr Nasz w Michałowicach w Karkonoszach koło Szklarskiej Poręby jest prywatnym przedsięwzięciem niezależnym. Od 26 lat prowadzony jest przed Tadeusza i Jadwigę Kutów. Od wielu lat członkiem zespołu jest również wszechstronny muzyk, kompozytor i aktor Jacek Szreniawa. Teatr Nasz gra głównie na swojej sali w Michałowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama