Nowy numer 42/2019 Archiwum

Artyści z Michałowic nagrodzeni w Łodzi

Przedstawienie "Déjà vu, czyli windą do nieba" Teatru Naszego w Michałowicach zostało wyróżnione jedną z dwóch równorzędnych pierwszych nagród podczas XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2017", organizowanego przez Dom Literatury w Łodzi.

Autorem nagrodzonej sztuki - najnowszej autorskiej produkcji Teatru Naszego - jest Tadeusz Kuta, który razem z żoną Jadwigą także wyreżyserował przedstawienie i wziął w nim udział.

Teatr Nasz otrzymał jedną z dwóch równorzędnych pierwszych nagród. Jak można przeczytać w komunikacie jury, w projekcie doceniono „komedię, która otwiera przestrzeń do śmiechu oraz refleksji o egzystencjalnej głębi pozornych przypadków”. Jury zwróciło także uwagę na niebanalną formułę dramaturgiczną przedstawienia.

Na przegląd zgłoszono 54 sztuki z różnych stron kraju. Osiem z nich jury zakwalifikowało do konkursu głównego i występu przed łódzką publicznością. Biletów na łódzkie przedstawienie „Déjà vu, czyli windą do nieba” zabrakło już dwa tygodnie przed czasem.

Teatr Nasz w Michałowicach w Karkonoszach koło Szklarskiej Poręby jest prywatnym przedsięwzięciem niezależnym. Od 26 lat prowadzony jest przed Tadeusza i Jadwigę Kutów. Od wielu lat członkiem zespołu jest również wszechstronny muzyk, kompozytor i aktor Jacek Szreniawa. Teatr Nasz gra głównie na swojej sali w Michałowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL