Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ruszają z FEAD

Caritas Diecezji Legnickiej szykuje się do pomocy ponad 7 tys. osobom w naszej diecezji.

Ruszył nowy rok działalności w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa. 2014-2020. Jest on współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Jego zasadniczym celem jest, jak mówią stwierdzają suche oficjalne dokumenty, „ograniczanie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.” W diecezji legnickiej rozdysponowywaniem żywności zajmuje Caritas Diecezji Legnickiej.

W najbliższą sobotę (16 września) odbędą się dwa szkolenia dla podmiotów zainteresowanych redystrybucją jedzenia:

  • Zgorzelec, parafia pw. św. Józefa Robotnik,10.00
  • Legnica, Biuro Caritas Diecezji Legnickiej, 15.30

– W poprzedniej edycji tego programu udział wzięły 42 parafie i ośrodki pomocy społecznej – mówi Łukasz Żygadło z biura Caritas.

Dzięki współdziałaniu udało się rozdać ponad 336 ton jedzenia! Pod listami odbioru podpisało się ponad 7 tys. mieszkańców diecezji legnickiej. Mieszkańców, nie tylko osób mocno zaangażowanych w życie Kościoła ale przede wszystkim tych, którym „nie po drodze” do kościoła.

– Zaczynamy właśnie nowy cykl. Mamy nadzieje dotrzeć do takiej samej liczby potrzebujących – tłumaczy Łukasz Żygadło.

Pomoc w ramach FEAD jest kierowana do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Podstawowym kryterium ubiegania się o taką pomoc jest dochód: dla osoby samotnej 1268 zł i 1028 we wspólnym gospodarstwie. W głównej mierze progami trafić do grupy osób najbardziej potrzebujących: bezdomnych, niepełnosprawnych, migrantów, osób obcego pochodzenia, mniejszości narodowych (w tym społeczności marginalizowane), pozostałych grupy odbiorców spełniających kryteria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL