Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ofiara w ciszy

Do Jeleniej Góry wracają Eucharystie z językiem migowym podczas liturgii.

W najbliższą niedzielę, tj. 10 września, w kościele pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze (os. Zabobrze) odbędzie się Eucharystia, podczas której kapłan będzie się posługiwał językiem migowym. Rozpocznie się o 15.00. Przed Mszą św. będzie zawsze możliwość wyspowiadania się. Kolejne daty modlitw to 24 września, później kolejno 8 i 22 października, 26 listopada oraz 10 grudnia 2017 roku.

Nie jest to jedyne miejsce w diecezji, gdzie takie osoby mogą w zrozumiały dla siebie sposób przeżywać liturgię. Drugim jest kościół pw. Świętej Rodziny w Legnicy. Proboszczem jest tutaj ks. Bronisław Kryłowski, diecezjalny duszpasterz osób głuchoniemych. W tym miejscy pierwsza powakacyjna Eucharystia została zaplanowana na 17 września. Później 15.10, 19.11, 17.12. Zawsze o godz. 16.00 a spowiedź od godziny 15.30 (zimą nawet 15.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL