Nowy numer 24/2018 Archiwum

Marsz na odpust

Ta pielgrzymka nie przyciąga tłumów. Ponoć to wielka wartość dodana całego wydarzenia.

W piątek 12 sierpnia prawie 40 osób wyruszyło sprzed legnickiej katedry pw. Świętych Piotra i Pawła w pieszej pielgrzymce do Krzeszowa. Głównym przewodnikiem tej grupy był ks. Mariusz Majewski, a wspierał go ks. Artur Trela. Tegoroczna trasa przemarszu była podobna do poprzednich.

Pątnicy, idąc m.in. przez Szymanowice, dotarli wieczorem do Wilkowa, do tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. – Pogoda przy wyjściu z Legnicy była dobra. Nieidealna, jak na trasie na Jasną Górę, ale nie była zła. To jest inna pielgrzymka, trudniejsza, bo mimo krótszego dystansu, wiedzie przez góry – porównywał Paweł Domański, uczestnik obu pielgrzymek. W niedzielę zaś dotarli na nocleg do Kaczorowa, po niezwykle gościnnym przyjęciu w Wojcieszowie. Trzeci dzień pielgrzymowania zakończył się około godz. 17 wejściem do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tam tradycyjnie śpiewany jest hymn „Witaj, o Matko pełna łask...”, odnoszący się do Królowej Sudetów – Matki Bożej Łaskawej. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „W koronie Matki i Syna” nawiązuje do 20. rocznicy koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej, której dokonał św. Jan Paweł II w Legnicy 2 czerwca 1997 roku. Pielgrzymka jest jednym z ważniejszych punktów świętowania największego maryjnego odpustu na Dolnym Śląsku, czyli uroczystości Wniebowzięcia NMP w krzeszowskim sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma