Nowy numer 24/2018 Archiwum

Idą na odpust przejdź do galerii

Trzy dni potrwa nietypowa pielgrzymka z Legnicy do Krzeszowa.

W piątek 12 sierpnia sprzed legnickiej katedry pw. św. Piotra i Pawła wyruszyło prawie 40 osób w pieszej pielgrzymce do Krzeszowa. Głównym przewodnikiem tej grupy jest ks Mariusz Majewski, a wspiera go ks. Artur Trela.

Tegoroczna trasa przemarszu jest podobna do lat poprzednich. Pątnicy idąc m.in. przez Szymanowice dotarli na wieczór do Wilkowa i tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W niedzielę na nocleg do Kaczorowa przez niezwykle gościnny jak zwykle Wojcieszów.

W wojcieszowskim sanktuarium Matki Bożej pątnicy wzięli udział w Eucharystii parafialnej. Później w położonym powyżej kościoła domem dziecka zostali podjęci przez parafian bardzo obfitym posiłkiem. Czasami żartobliwie mówi się o pielgrzymce do Krzeszowa jako pokutnej ze względu na starodawny zwyczaj przyjmowania wszystkiego co na drodze dają ludzie. Gdy ludzie dają, nie wolno odmawiać. A na trasie z Legnicy do Krzeszowa dają tyle, że wręcz jako pokutę należy wszystko zjeść. Tak było chociażby w Wojcieszowie, gdzie pielgrzymi dostali bardzo dużo jedzenia.

Trzeci dzień pielgrzymowania zakończy się około godziny 17 wejściem do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Hasło tegorocznej pielgrzymki: „W koronie Matki i Syna” nawiązuje do 20-lecia koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej, której dokonał św. Jan Paweł II w Legnicy 2 czerwca 1997 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma