Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ostatni pierwszy etap przejdź do galerii

Pątnicy już w drodze na Jasną Górę! To najbardziej emocjonujący poranek na pielgrzymce.

W poniedziałek 7 sierpnia o 5.30 rozpoczęło się nabożeństwo pokutne w kościele pw. św. Michała Archanioła w Blachowni. W ten sposób uczestnicy XXV Pieszej Pielgrzymki Legnickiego rozpoczęli ostatni dzień swojej wędrówki do Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas nabożeństwa pielgrzymi adorowali Najświętszy Sakrament, a ks. Krzysztof Wiśniewski, ojciec duchowny XXV PPL, udzielił im błogosławieństwa. Po nim pielgrzymi ustawili się w kolumnę i ruszyli do dzielnicy Częstochowy - Kawodrzy. Tam przy miejscowym kościele będzie ostatni postój na tegorocznej trasie.

Na ostatni dzień wędrówki do idących od Zgorzelca, Jeleniej Góry, Polkowic i Legnicy dołączyli ich znajomi. Dlatego oprócz ponad 800 pątników kolumna zwiększyła się o kolejne kilkaset osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy