Nowy numer 46/2018 Archiwum

Workation ma się ku końcowi

Młodzież z kilku europejskich krajów przez kilka tygodni pracowała na terenie byłego niemieckiego obozu dla jeńców wojennych.

Młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Włoch pracowali w grupach w ramach trzech warsztatów: archeologicznego, metalowego oraz zajmującego się pielęgnacją terenu byłego Stalagu VIII A, który obecnie znajduje się w granicach Zgorzelca. jak wyjaśnia Magdalena Zielińska-König ze Stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen, organizatora Workation, młodzież w ciągu dnia wykonywała prace leśne i porządkowe na terenie byłego obozu.

- Odbywało się to w miejscach, gdzie wcześniej znajdowały się baraki, przy pomniku oraz na cmentarzu jeńców wojennych. Pracowali, jednocześnie stale poznając historię tego miejsca. Pomogła w tym praca z archeologiem, z którym wspólnie odkrywali fundamenty baraków - informuje.

- Uczestnicy warsztatów metalowych zapoznawali się z pojedynczymi historiami byłych jeńców obozu aby następnie spróbować przełożyć ich doświadczenia i towarzyszące im uczucia w rzeźbę. W tej twórczej pracy aktywnie wspierał nas będzie artysta Matthias Beier, który oprócz fachowych wskazówek w dziedzinie rzeźby wprowadzi nas w świat muzyki Messiaena - dodaje M. Zielińska-König.

Wieczory i weekendy młodzież poświęcała m. in. na wspólne gotowanie, znakomity sposób, aby przybliżać sobie kultury krajów, z których pochodzą. W programie znalazły się także ciekawe wycieczki po regionie, spływ pontonem po Nysie Łużyckie czy wycieczka rowerowa nad jezioro. Oficjalne zakończenie Workation 2017 odbędzie się w najbliższy piątek na terenie byłego Stalagu VIII A.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy