Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na Polanie lato jest dla rodzin

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział do Letniego Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Ponad 300 osób jest na listach Rowerowego Biegu Piastów.

Bieg Piastów, znany głównie ze swojej zimowej wersji, od czterech lat rozwija swoją letnią edycję. Zawody w biegu bez nart rozgrywane są częściowo na tych samych trasach co zimowe.

Polana Jakuszycka żyje bowiem nie tylko Biegiem Piastów i nie tylko zimą.
Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy choć raz pobiegli trasami jakuszyckimi latem, albo przejechali je na dwóch kółkach. W tym roku oba starty zapowiadają się wyjątkowo ciekawie.

Na ten temat mówiono podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w szklarskiej Porębie. Wzięli w niej udział m. in. przedstawiciele miasta, Stowarzyszenia Bieg Piastów oraz leśnicy.

- Będą modyfikacje tras - zaznacza Maciej Pawłowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Z roku na rok widzimy wzrost zainteresowania naszymi letnimi imprezami wśród całych rodzin. To właśnie dla nich chcemy ułożyć trasy tak, aby były jak najpiękniejsze i dawały jak najwięcej sportowej satysfakcji - powiedział.

W tym roku zawodnicy Letniego Biegu Piastów (26-27.08) pobiegną na trzech dystansach: 11 km, 21 km (półmaraton) i 50 km (ultramaraton).

Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka. Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie na trzech dystansach: długim (58 km), średnim (41 km) i krótkim (19 km).

Trasa krótkiego dociera do Jagnięcego Jaru niedaleko kultowego schroniska Chatka Górzystów, skąd wraca do Jakuszyc przez Rozdroże pod Cichą Równią i Górny Dukt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL