Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uzbrojeni i wyszkoleni

– Służba to coś innego niż praca – podkreślał przełożony legnickich funkcjonariuszy podczas ich święta.

W niedawno odremontowanej Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się obchody Dnia Policji. Było to 24 lipca, w 98. rocznicę powołania tej formacji przez Sejm RP po odzyskaniu niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Wspomniał o tym komendant miejski policji w Legnicy mł. insp. Leszek Zagórski. – To była jedna z pierwszych instytucji odrodzonego państwa. Policjanci dzisiaj są spadkobiercami nazwy i tradycji tamtej formacji. Są uzbrojeni i wyszkoleni, a podstawowym celem jest służba społeczeństwu – deklarował oficer. Komendant wskazywał też przy okazji na ludzki rys służby każdego funkcjonariusza. – Służba to coś innego niż praca. Należy o tym pamiętać. Często obywatele podczas postępowania policyjnego odwołują się do swojego błędu, niewiedzy, słabości. Policjant z kolei, w ich ocenie, nie ma do tego prawa. Musi stosować procedury i przepisy. Wtedy jest nie tyle nieludzki, co dobrze wykonuje swoje obowiązki. Dzisiejsze święto jest dobrą okazją, by okazać zrozumienie i wsparcie dla funkcjonariuszy – mówił mł. insp. Zagórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL