Nowy numer 42/2019 Archiwum

„Już dziś dziękuję”

Biskup Zbigniew Kiernikowski zaprasza do wsparcia poszkodowanej diecezji.

Przed trzema tygodniami, 1 lipca, Kościół zielonogórsko-gorzowski przeżywał trudne chwile. Płonęła wieża katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Wielogodzinna walka strażaków z żywiołem sprawiła, że świątynia została prawie doszczętnie zalana wodą.

Część sprzętów została wyniesiona, jednak wiele trzeba będzie odrestaurować. Na szczęście, ogień nie wyrządził szkód, które groziłby rozbiórką kościoła. – To jest wszystko do odbudowania. Obiekt nie stwarza zagrożenia takiego, żebyśmy musieli go natychmiast rozbierać, ale nie można go użytkować – mówił Adam Migdalczyk, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Gorzowa Wielkopolskiego na spotkaniu z wojewodą i biskupem. Niemniej pieniędzy na restaurację będzie potrzeba, i to sporo. Już płyną nie tylko słowa wsparcia, ale i konkretna pomoc finansowa na konto kurii zielonogórskiej. Wsparcie możemy udzielić też my, wierni diecezji legnickiej. Decyzją biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, w niedzielę 23 lipca we wszystkich kościołach diecezji odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy gorzowskiej katedry. „Już dziś za każdą modlitwę, wsparcie kończy swój apel ordynariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL