GN 3/2021 Archiwum

Szybki poradnik pątnika

Duchowe uczestnictwo? Karta uczestnika? Wyjaśniamy w tekście.

Za 11 dni rusza XXV Piesza Pielgrzymka Legnicka. Pierwszym punktem wędrówki ku Matce Bożej Częstochowskiej będzie Eucharystia, która rozpocznie się o godz. 8.00 w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła. Po niej wszystkie grupy ruszą w drogę do Legnickiego Pola, gdzie będą nocować.

W linku KLIKNIJ TUTAJ podajemy formularz karty uczestnictwa. Warto ją sobie wydrukować i już wypełnioną przedłożyć podczas zapisów u księży przewodników bądź w informacji pielgrzymkowej.

Druga informacja dotyczy tych, którzy nie mogą ruszyć z idącymi ku Jasnej Górze. Wielu z nich uczestniczy w wieczornych apelach jasnogórskich w kościołach parafialnych. Odbywają się one w trakcie pielgrzymki. - Oni często włączają się w swoich parafiach w Grupę Duchowego uczestnictwa i towarzysza duchowo tym którzy pieszo zmierzają do Jasnogórskiej Pani. Przeżywając duchowo pielgrzymkę włączają się w modlitwę różańcową, często w parafiach uczestniczą w Mszy św., Apelu Jasnogórskim. Poprzez rozważania w specjalnie przygotowanych książeczkach pielgrzyma Grupy Duchowego Uczestnictwa uczestniczą w tym, czym żyją pielgrzymi. A trudem i wyrzeczeniem często dla nich jest to, ze z różnych przyczyn fizycznie nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak – mówi ks. Dariusz Markiewicz, wieloletni pielgrzym.

Każdy członek takiej grupy otrzymuje pakiet pielgrzyma. Jest więc pełnoprawnym pątnikiem, który korzysta z łask wymodlonych na pątniczym szlaku. Już od czwartku pakiety będą dostępne u księży w wszystkich parafiach diecezji legnickiej. Każdy proboszcz ma możliwość zamówienia takich pakietów.

Co ciekawe grupa duchowego uczestnictwa to najliczniejsza grupa całej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej! Jeżeli doliczy się do nich sympatyków, którzy "tylko" przychodzą na jasnogórskie apele w kościołach parafialnych, powstaje całek pokaźna grupa.

– Tych oficjalnych py duchowego uczestnictwa jest co najmniej 1000 osób. Tyle pakietów pielgrzyma rozchodzi się w parafiach naszej diecezji. Jednak fakt, osób uczestniczących w wieczornych apelach w parafiach diecezji legnickiej jest o wiele, wiele więcej - mówi ks. dr Mariusz Majewski, główny przewodnik XXV PPL.

Więcej informacji o przygotowaniach do pielgrzymki oraz relacje z pątniczego szlaku na stronie www.pielgrzymkalegnicka.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama