GN 42/2019 Archiwum

Wybrzmiało "Ja Jestem" przejdź do galerii

Kilkaset osób długimi i rzęsistymi brawami nagrodziło twórców i wykonawców oratorium na 25-lecie diecezji legnickiej.

W sobotę 15 lipca kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wypełnił się po brzegi widzami. Widzami, ponieważ zamiast liturgii mieli obserwować jedyne na świecie wykonanie oratorium pt. "Ja Jestem".

Odtwórcami było kilkudziesięciu muzyków i śpiewaków pod kierownictwem Mateusza Kazimierskiego oraz Joanny Brylowskiej. Był to koncert z okazji 25-lecia diecezji legnickiej. Chociaż głównym motywem dzieła były obie paschy - starotestamentowa i ta, którą sprawował Jezus, ustanawiając Eucharystię - to nie zabrakło wątków o Legnicy.

Poniżej fragment dzieła. Za kilka dni ma być dostępne profesjonalne nagranie na kanale youtube w profilu Młodzież Tworzy Musical.

2017.07.15 Oratorium "Ja Jestem"
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama