GN 42/2019 Archiwum

Trzech na starcie

Jesteśmy po pierwszej turze egzaminów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W czwartek 13 lipca w czytelni Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej im. św. Jana Pawła II w Legnicy odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego.

Jest on domem formacyjnym i przyjęcie do niego mogłoby się odbywać tyko na postawie rozmowy z przełożonymi. Jednak każdy alumn Domu Ziarna jest również studentem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Wrocławiu. A że jest to uczelnia wyższa, to i potrzebne są odpowiednie egzaminy wstępne.

Do jego pisania przystąpiło trzech młodych mężczyzn.

- Dosyć długo oswajałem się z tą myślą. Myślę że od 6 lat. W pierwszej klasie gimnazjum byłem na rekolekcjach zimowych w seminarium. Od tamtego czasu zacząłem się zastanawiać nad powołaniem do kapłaństwa. Byłem później na kolejnych rekolekcjach, Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Cały czas rozeznawałem powołanie. Poczucie, że to moje powołanie, mnie nie opuściło, więc dzisiaj jestem tutaj - mówi Aleksander Soból z parafii pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

W tym roku zakres obowiązkowego materiału obejmował m.in.: Ewangelię według św. Marka, adhortację apostolska Ojca Świętego Franciszka Evangelii Gaudium, nr 1-134; Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego (wybrane punkty).

Drugi termin egzaminu to 12 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama