GN 3/2021 Archiwum

Zbiórka na rzecz gorzowskiej katedry

Decyzją bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, wierni diecezji legnickiej wesprą odbudowującą się świątynię.

Umiłowani Diecezjanie,
Drodzy Bracia Kapłani!

Z powodu bolesnego wydarzenia pożaru, który 1 lipca dokonał zniszczeń katedry gorzowskiej, łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowaną wspólnotą diecezjalną.

Zwracając się do Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Pasterza Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego, przekazałem mu wyrazy naszej duchowej łączności. Zapewniłem go także, że nasza Diecezja pośpieszy z pomocą materialną konieczną do renowacji.

Proszę więc Was, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie finansowe odbudowy kościoła katedralnego w Gorzowie w czasie zbiórki w parafiach naszej Diecezji w niedzielę 23 lipca. Kapłanów proszę również o pomoc i ofiary, które będzie można złożyć w czasie sierpniowych spotkań rejonowych.

Już dziś za każdą modlitwę, wsparcie i gest dobrej woli dziękuję.

Na czas trwających wakacji i urlopów z serca udzielam Wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

 

Wasz Biskup Zbigniew

 


Komunikat Biskupa legnickiego należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji legnickiej podczas Mszy św. w niedzielę 16 lipca br. W nawiązaniu do prośby zawartej w komunikacie Biskupa legnickiego proszę, aby przy kościołach dokonać zbiórki do puszek, a uzyskane środki przekazać do końca lipca do kasy kurialnej lub na konto diecezji z dopiskiem “KATEDRA”. Zbiórka ofiar składanych przez kapłanów będzie miała miejsce w czasie tradycyjnych spotkań rejonowych (29.08 Legnica; 30.08 Jelenia Góra).

+ Marek Mendyk
Wikariusz Generalny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama