Nowy numer 41/2019 Archiwum

Było rodzinnie i wesoło

Święci Piotr i Paweł byliby zadowoleni z uroczystości, jakie pod ich patronatem zorganizowano na samym brzegu Odry - zapewniają organizatorzy odpustu parafialnego w Chobieni.

Uroczystości rozpoczęła Msza św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił, ks. kapitan SG Jarosław Nowak - kapelan Oddziału Straży Granicznej w Lubaniu. Asystowali mu ks. Andrzej Janicki, proboszcz parafii Dłużyce, oraz ks. Zbigniew Buła - proboszcza parafii w Tymowej. W modlitwie powierzano Panu Bogu całą parafię i wszystkich jej mieszkańców. Na zakończenie odbyła się procesja wokół kościoła parafialnego.

Kończąc Mszę św. proboszcz ks. Leszek Kowalski podziękował przybyłym kapłanom, parafianom, władzom samorządowym, gminnym i powiatowym, przedstawicielom lokalnych instytucji i lokalnych przedsiębiorców oraz posłowi na Sejm RP Krzysztofowi Kubowowi, który przyjechał na odpust z rodziną.

Po uroczystościach modlitewnych uroczystości przeniosły się na chobieński rynek, gdzie już po raz siódmy odbył się parafialny festyn rodzinny. Organizatorami tej imprezy są m. in.  Chobieński Ośrodek Kultury, sołectwo Chobienia, parafia w Chobienii, Stowarzyszenie „Chobienia od Nowa”, OSP Chobienia oraz sołectwa: Chełm, Naroczyce, Nieszczyce oraz Radoszyce.

W tym roku organizatorzy organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program, który rozpoczął się występami dzieci uczestniczących w zajęciach tańca nowoczesnego w Chobieńskim Ośrodku Kultury. Później wystąpił Teatr „Na końcu świata” z Nieszczyc oraz kabaret "Honc Team". Licznie zgromadzoną na chobieńskim rynku publiczność zabawiał też zespół "Trzy Dęby" z Borówka. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczestnicy warsztatów prowadzonych w CHOK.

Wiele emocji wzbudził występ artystów z Kostaryki, którzy zaprezentowali piękne tańce i śpiew. Ci młodzi, uśmiechnięci ludzie we wspaniałych strojach, wnieśli do tego święta radość i mnóstwo energii. Przyjazd zespołu możliwy był dzięki odbywającemu się w tym czasie w Rudnej Międzynarodowemu Festiwalowi Folklorystycznemu "Świat pod Kyczerą".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL