Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Za dar chrztu świętego

Kilkadziesiąt osób przeszło z Kowar do czeskiej miejscowości, by modlić się na odpuście w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła.

W niedzielę 2 lipca kilkadziesiąt osób, m.in. z Kowar, Jeleniej Góry, Wrocławia i Legnicy, wyruszyło sprzed kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego, by dojść do górującej nad tą częścią Kowar Przełęczy Okraj. Wznosi się ona na wysokość 1046 m n.p.m.

– Lubię spacerować, dużo też chodzę po górach, więc bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się od kolegi, że jest tak pielgrzymka – mówi Michał Krawczyk z Jeleniej Góry. Gdy pielgrzymi znaleźli się na polsko-czeskim przejściu granicznym, odmówili modlitwę oraz odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Zwieńczeniem pielgrzymki, której ideą była m.in. modlitwa za naród czeski, dzięki któremu wiara przywędrowała do nas, była Msza w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w miejscowości Malá Úpa, odprawiona po czesku i po polsku, bo przyszło na nią też wielu Czechów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL