Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pokutnicy u świętych w Malej Upie przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób przeszło z Kowar do czeskiej miejscowości, by modlić się na odpuście w kościele pw. św. Piotra i Pawła.

W niedzielę 2 lipca kilkadziesiąt osób m.in. z Kowar, Jeleniej Góry, Wrocławia i Legnicy wzięło udział w niezwykłej pieszej pielgrzymce. Wyruszyli sprzed kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego w Kowarach.

Wędrowcy ruszyli ostro pod górę, by dojść do górującej na tą częścią Kowar Przełęczą Okraj. Wznosi się ona na wysokość 1046 m n.p.m., a więc przewyższenie wynosiło kilkaset metrów.

Niemniej już o godz. 13.30 pielgrzymi znaleźli się na polsko-czeskim przejściu granicznym. Tam odmówiono modlitwę oraz odnowiono przyrzeczenia chrzcielne. To symboliczne zdarzenie jest bardzo ważnym punktem tej pielgrzymki. Jej ideą jest m.in. modlitwa za naród czeski, dzięki któremu wiara w Jezusa przywędrowała do narodu polskiego.

Sednem pielgrzymki była Eucharystia w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Malej Upie. Tam wędrowcy dotarli przed godz. 15. Liturgia została odprawiona po czesku i po polsku, bo na Mszę św. przyszło też wielu Czechów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL