Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pokutnicy u świętych w Malej Upie przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób przeszło z Kowar do czeskiej miejscowości, by modlić się na odpuście w kościele pw. św. Piotra i Pawła.

W niedzielę 2 lipca kilkadziesiąt osób m.in. z Kowar, Jeleniej Góry, Wrocławia i Legnicy wzięło udział w niezwykłej pieszej pielgrzymce. Wyruszyli sprzed kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego w Kowarach.

Wędrowcy ruszyli ostro pod górę, by dojść do górującej na tą częścią Kowar Przełęczą Okraj. Wznosi się ona na wysokość 1046 m n.p.m., a więc przewyższenie wynosiło kilkaset metrów.

Niemniej już o godz. 13.30 pielgrzymi znaleźli się na polsko-czeskim przejściu granicznym. Tam odmówiono modlitwę oraz odnowiono przyrzeczenia chrzcielne. To symboliczne zdarzenie jest bardzo ważnym punktem tej pielgrzymki. Jej ideą jest m.in. modlitwa za naród czeski, dzięki któremu wiara w Jezusa przywędrowała do narodu polskiego.

Sednem pielgrzymki była Eucharystia w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Malej Upie. Tam wędrowcy dotarli przed godz. 15. Liturgia została odprawiona po czesku i po polsku, bo na Mszę św. przyszło też wielu Czechów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama