GN 41/2019 Archiwum

Testy czasu reformy

W połowie czerwca komisje egzaminacyjne opublikowały dane dotyczące wyników egzaminów gimnazjalnych.

W diecezji legnickiej mamy pięć katolickich szkół: Katolickie Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, Katolickie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie, Publiczne Katolickie Gimnazjum św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz Publiczne Gimnazjum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu i Katolickie Publiczne Gimnazjum w Polkowicach.

Średnia wyników uzyskanych przez uczniów klas trzecich tych szkół podczas testów gimnazjalnych wynosi dużo ponad średnią dolnośląską. Na przykład w gimnazjum w Legnicy wyniki egzaminu z języka polskiego to 79,4 proc., podczas gdy średnia dla województwa to 68,1 proc. Test z matematyki to różnica rzędu prawie 18 proc. (61,4 proc. do 43,7 proc.). Szkoła prowadzona przez pijarów w Bolesławcu zdeklasowała konkurencję, osiągając historyczny wynik – 89,1 proc. z języka polskiego. Z matematyki – 77,5 proc. Niewiele niższe wyniki osiągnęli uczniowie w salezjańskim gimnazjum w Lubinie – 84,8 proc. (język polski) i 64,6 proc. (matematyka). Podobne testy gimnazjalne będą się odbywały jeszcze dwa razy – w przyszłym roku i za dwa lata. W ten sposób obecni uczniowie gimnazjów zakończą swoją edukację. Jednak już od września bieżącego roku rozpoczną działalność szkoły podstawowe na bazie wygaszanych obecnie gimnazjów. Ich poziom poznamy za trzy lata – po testach końcowych na zakończenie VIII klasy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL