Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pobiegli dla Jana Pawła II przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Biegu Papieskim Szlakiem Szklar Dolnych. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja dzieci.

Bieg zorganizowało sołectwo Szklary Dolne k. Lubina. To pierwsza impreza biegowa, którą zorganizowano w tym miejscu przy współudziale organizacji społecznych, samorządowych oraz wolontariuszy.

Zuzanna Majek z Lubina na bieg przyjechała razem z mężem i córką. Sama biega od kilku lat, ma za sobą kilka półmaratonów. Kilkukilometrowa trasa wokół Szklar Górnych nie stanowiła dla niej wyzwania, ale uważa, że prawdziwa wartość tego typu imprez tkwi gdzie indziej. - To okazja, aby spędzić czas rodzinnie, na sportowo i jednocześnie uczcić pamięć największego Polaka, Jana Pawła II, przecież także sportowca z zamiłowania - podkreśla.

Gościem imprezy była Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera. To ona objęła także honorowy patronat nad imprezą. Także i ona zaznaczała ideowy i sportowy charakter wydarzenia.

- Człowiek żyje dopóty, dopóki żyje pamięć o nim. Dlatego cieszę się, że biegów papieskich przybywa, mimo że od śmierci Jana Pawła II minęło już tyle lat. Te biegi to także przypominanie sobie jego nauki, a przecież ta nauka skierowana była głównie do ludzi młodych, których tu dzisiaj aż tylu przybyło - powiedziała minister Witek.

Rywalizację w swoich kategoriach ukończyli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Każdy otrzymał pamiątkowy nadal, który będzie przypominał o tej kameralnej, ale bardzo ważnej dla wielu imprezie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL