Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ciągle bliżej Pana przejdź do galerii

Siedmiu alumnów legnickiego seminarium zostało akolitami.

W czwartkowe południe 22 czerwca 7 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zostało pobłogosławionych do pełnienia posługi akolitatu. Udzielił im go bp Stefan Cichy, biskup senior. Nowi akolici to Emilian Gwiżdż, Mateusz Kaśków, Tomasz Kliszcz, Jarosław Kojder, Mateusz Nawrot, Szymon Opała i Mateusz Palczak.

– Akolitat jest dla mnie znakiem, że tak formalnie będę towarzyszył Panu Jezusowi. Jest też okazją do refleksji nad dotychczasowym przebiegiem mojej formacji kapłańskiej. Mam świeżo w pamięci pierwsze, bardzo intensywne chwile w murach seminarium na pierwszym roku, a tu już kończymy czwarty i otrzymujemy posługę akolitatu – mówi Mateusz Nawrot.

Biskup Stefan już na początku liturgii wskazał na zbliżanie się kleryków do kapłaństwa. A to wiąże się ze sprawowaniem Eucharystii. – W czerwcu przypominamy sobie ważność Eucharystii w naszym życiu. We Wrocławiu świętowano 20. rocznicę Kongresu Eucharystycznego, niedawno była uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, dzisiaj kończy się okres dawnej oktawy Bożego Ciała. Dzisiaj też siedmiu alumnów zostanie ustanowionych akolitami. Ich życie zostanie związane w szczególny sposób z Eucharystią, bo staną się nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. – mówił hierarcha.

Każdy z alumnów podchodził do celebransa i otrzymując do podtrzymania kielich mszalny, klęcząc, usłyszał od niego słowa: "Przyjmij naczynie z Chlebem do sprawowania Eucharystii i tak postępuj, abyś mógł godnie służyć Kościołowi przy Stole Pańskim".

W uroczystości wzięli udział m.in. prezbiterzy z diecezji, profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy oraz rodzice nowych akolitów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL