Nowy numer 42/2019 Archiwum

Futbol i badania idą w parze

Podczas regionalnych zawodów piłkarskich KGHM Kids Cup na stadionie Zagłębia Lubin kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań wykonywanych przez specjalistów z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

PCUZ było partnerem regionalnych rozgrywek KGHM Kids Cup, w których wzięło udział ponad 1200 zawodników z młodzieżowych i dziecięcych drużyn piłkarskich regionu Zagłębia Miedziowego. Pod stałą opieką Centrum Medycyny Sportowej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych jest ponad 1400 sportowców, zarówno amatorów oraz zawodników z 15 regionalnych klubów i stowarzyszeń.

Podczas turnieju młodzi zawodnicy oraz ich rodzice skorzystali z bezpłatnych badań pojemności życiowej płuc i utlenienia krwi, porad rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz konsultacji dietetycznych. Fizjoterapeuta i lekarz poradni rehabilitacyjnej wyjaśniali, jak zapobiegać urazom, jak leczyć przewlekłe, ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa oraz jak wrócić do sprawności po kontuzjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Pamiętajmy, że poza codzienną aktywnością niezbędne są badania profilaktyczne oraz specjalistyczne dla osób starających się o licencję sportową. Ten wymóg dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży, które uprawiając w klubach różne dyscypliny, muszą mieć odnawiane co pół roku orzeczenie od lekarza medycyny sportowej - mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

PCUZ ufundowało specjalną nagrodę - pakiet bezpłatnych badań dla całej drużyny oraz rodziców zawodników. Voucher wylosowała grupa Orlików z klubu Odra Chobienia.

- Bardzo cieszę się z tych badań. Zgłosimy się na pewno pod koniec wakacji, tak aby na jesień mieć ważną licencję - mówi Jerzy Mularczyk, prezes klubu Odra Chobienia. - Nasze dzieci uwielbiają piłkę. Przyjeżdżają na treningi z okolicznych wsi i już dzisiaj wiem, że po murawie biega kilku niezwykle obiecujących zawodników, którzy w przyszłości mają szansę na poważną karierę piłkarską - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL