Nowy numer 42/2019 Archiwum

Fenomen młodzieży

Na konferencji prasowej ks. Mateusz Rycek zaprezentował szczegóły tegorocznej pieszej pielgrzymki legnickiej.

Na przedwakacyjnej konferencji prasowej w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej przedstawiciele m.in. KSM, Duszpasterstwa Młodzieży oraz Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zaprezentowali szczegóły tegorocznych edycji niektórych propozycji.

Przedstawicielem pielgrzymki który opowiadał o tegorocznych rekolekcjach w drodze był ks. Mateusz Rycek, kierownik ds. logistycznych PPL. Opowiedział dziennikarzom o trasie przemarszu, haśle a także o wydarzeniach nawiązujących do jubileuszu 25-lecia pielgrzymki.

- Z jednej strony pielgrzymka jest pokutą, bo człowiek ruszający w taką drogę postanawia się umartwić przez to że przejdzie dane kilometry ale z drugiej strony ma przy tym szansę odnowić się duchowo – mówi kapłan. Ks. Mateusz podkreśla jednocześnie, że trzeba mieć jeszcze na uwadze jedną, wręcz zasadniczą sprawę. - Każdy pielgrzym który podejmuje ten wysiłek zabiera ze sobą różne intencje. Bez tego pielgrzymka może stać się jakimś rajdem sportowym. Dzięki tej intencji pielgrzymka staje się wydarzeniem duchowym. Dlatego tak ważne jest by człowiek właśnie z nią wybierał się na drogę – dodaje ks. Mateusz. Takie intencje zbierają też w drogę poszczególni przewodnicy grup. Można do nich napisać i zostaną one odczytane podczas drogi i wspólnej modlitwy. - mówił ks. Mateusz Rycek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL