GN 42/2019 Archiwum

Metą będzie Łódź Piotrowa

KSM-owicze zaprezentowali szczegóły tegorocznego Rajdu dla Życia.

Na konferencji prasowej w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej przedstawiciele tej organizacji zaprezentowali miejscowym mediom najnowsze inicjatywy. Najważniejszą jest lipcowy Rajd dla Życia.

Anna Zenka oraz ks. Janusz Wilk, asystent diecezjalny organizacji, zaprezentowali podstawowe założenia, trasę, terminach a także głównego promotora tegorocznego Rajdu Dla Życia.

W tym roku „twarzą” wydarzenia będzie Dariusz Kamys, artysta znany z kabaretu Hrabi. - „Życie jest piękne” - mówił podczas konferencji Dariusz Kamys, który w tym roku pełni rolę promotora Rajdu dla Życia. Podczas podobnej prezentacji w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski mówił tak: - „Gdyby nie determinacja mojej mamy, mnie by dzisiaj nie było i cieszę się, że jestem. Jest to czas, żeby Bogu podziękować za tę łaskę. I dlatego warto tę inicjatywę promować i ja się z tym identyfikuję” - mówił aktor.

W Rajdzie wezmą udział ludzie młodzi, reprezentujący diecezje polskie. Jak zapewniają organizatorzy i pomysłodawcy Rajdu, będzie to młodzież zjednoczona, aby bronić poczętego życia. Swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowie sprzeciw wobec aborcji. W 8. Rajdzie dla Życia wezmą udział 4 grupy rowerowe, które wyruszą z Gdańska i Oświęcimia, aby spotkać się w Łodzi. Trasy w kształcie półokręgów łącznie liczyć będą 2300 km. Młodzież wystartuje równocześnie z Gdańska i Oświęcimia w sobotę 1 lipca, by w piątek 7 lipca przyjechać pod katedrę Łódzką pomiędzy godz.12.00, a 12.30.

W poprzednich latach inicjatywę promowali m.in. Wojciech Cejrowski, Radosław Pazura i Przemysław Babiarz. Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama