Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na drodze pokuty i pojednania

W tym roku pójdziemy po raz 25. Będziesz w tej grupie?

Tegoroczne diecezjalne rekolekcje w drodze rozpoczną się w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła w sobotę 29 lipca. Dokładnie o godz. 8 rozpocznie się tam Eucharystia. To bardzo symboliczne, ponieważ świętując jubileusz pięknie jest zacząć w samym sercu diecezji. Pierwszy nocleg zaplanowano już w Legnickim Polu, nieodległym bo oddalonym o zaledwie kilkanaście kilometrów od Legnicy. Tam odbędą się zawody sportowe oraz koncert i modlitwa uwielbienia z okazji rocznicy pielgrzymowania.

Następnego dnia pątnicy prześpią się w Kostomłotach, następnie w Tyńcu Małym, Oławie, Mąkoszycach, Pokoju, Lasowicach Wielkich, Sierakowie i Gnaszynie. Wejście na Jasną Górę zaplanowano na 7 sierpnia.

– Trasa będzie podobna do tej sprzed pięciu lat i tej zeszłorocznej. Znowu śpimy w Kostomłotach. Tak samo wracamy do Mąkoszyc. Pięknie zostaliśmy przyjęciu w Lasowicach więc i tam wracamy. Tuż po Wielkanocy jako porządkowi główni przejechaliśmy całą trasę. Mamy więc wszystko wytyczone i przygotowane do wyruszenia – mówi Bartosz Urbański, główny porządkowy PPL.

Zapisy do poszczególnych księży przewodników już się rozpoczęły. Warto jednak pamiętać, że w niektórych grupach przewodniczy się zmienili. I tak w grupie nr 1, czyli Zagłębia Miedziowego, na Jasną Górę prowadził teraz będzie ks. Jakub Bochyński, wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach. Zastąpi on prawdziwego weterana pielgrzymkowych szlaków ks. Tomasza Hęsia, proboszcza parafii pw. św. Urszuli w Gwizdanowie.

– Na pielgrzymce byłem 27 razy. Zaczynałem jeszcze z pielgrzymką wrocławską, po powstaniu naszej diecezji, chodziłem już z Legnicy – mówi ks. Tomasz. Hęś. - W tym roku też planuję być, jednak obowiązki proboszcza wymagają ode mnie obecności w niedzielę w parafii a w tym roku wypadają na trasie dwie niedziele. Po 9 latach proboszczowania w grupie nr 1 przekazuję obowiązki nowemu przewodnikowi – mówi kapłan.

Zmiany też dokonały się w grupie nr 2, czyli ziemi jeleniogórskiej i kamiennogórskiej. Tam obowiązku przejął jeszcze neoprezbiter ks. Mateusz Olszewski, wikariusz parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Jeleniej Górze-Zabobrzu. Nowy przewodnik pojawił się też w grupie nr 4, czyli ziemi legnickiej. Tutaj proboszczem na czas wędrówki do Matki Bożej został ks. Przemysław Superson, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy oraz diecezjalny. duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL