Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiana trasy "piąteczki'

Znamy już dokładną trasę, którą przejdą pielgrzymi z Zgorzelca do Legnicy.

W tym roku grupa nr 5 ruszy z Zgorzelca w środę 25 lipca. Nie będą jednak wędrowali dobrze znaną dotychczasową trasą przez Lubań.

- Wyjdziemy w kierunku Gronowa i Nowogrodźca. Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w miejscowości Gierałtów, 5 km na zachód od Nowogrodźca - mówi ks. Grzegorz Basara.

Następnego dnia rano grupa wejdzie Nowogrodźca. Nocleg jest wyznaczony w Bolesławcu (około 19 km). Stamtąd grupa a dokładnie dwie, bo będzie szła już z gr. nr 3, pójdzie do Chojnowa (nocleg). Wieczorem 28 lipca powitamy ich w Legnicy.

- Zmiana trasy pozwoli nam zaoszczędzić jeden dzień wędrówki. Krótsza pielgrzymka o jeden dzień nie wpłynie jednak na siłę naszej modlitwy, bo przecież nie jest najważniejsza ilość kilometrów a otwartość serca na głos Boga - mówi ksiądz przewodnik.

W zeszłym roku ze względu na trwające w Krakowie Światowe Dni Młodzieży grupa nr 5 nie wyruszyła z Zgorzelca. Planowane tegoroczne wyjście jest więc powrotem do pięknej tradycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL