GN 42/2019 Archiwum

800-lecie obecności magdalenek

– Wasza obecność jest znakiem potrzeby ciągłego nawracania się i pokuty – mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

W niedzielę poświęconą Trójcy Świętej w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Nowogrodźcu odbyły się centralne obchody 800-lecia sprowadzenia do Polski Zgromadzenia Sióstr Marii Magdaleny od Pokuty.

Liturgii przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Wydarzenie było wielkim świętem nie tylko sióstr, ale także całej społeczności Nowogrodźca i diecezji legnickiej, na której terenie znajduje się dom generalny zgromadzenia. Co prawda siostry obecnie nie pracują w Nowogrodźcu, ale z inicjatywy burmistrza trwają prace nad powrotem sióstr do miasta. Jak mówi s. Wiesława Kopij CSMM, to pokazuje, że charyzmat zgromadzenia jest wciąż aktualny. Siostry do tego miasteczka sprowadziła z Francji św. Jadwiga Śląska. Jubileusz ich obecności odbywa się w 750. rocznicę kanonizacji św. Jadwigi. Siostry czeka w tym roku jeszcze jedno święto. W połowie września za zgodą Stolicy Apostolskiej zostanie odnowiony patronat św. Marii Magdaleny nad miastem Lubań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama