Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bóg to Pan czasu

– On wydłuża dzień i czas. Gdy wracam do obowiązków, okazje się, że to On przejmuje załatwianie moich spraw – mówi o. Jan o klęczeniu przed Bogiem.

Od wschodu słońca aż do jego zachodu – przez tak długi czas można wchodzić do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy i adorować Najświętszy Sakrament. Jest to możliwe dzięki „aniołom stróżom” tej świątyni. To parafianie, którzy zapisują się na dyżury i w wybranym dniu przez dwie godziny czuwają nad bezpieczeństwem w kościele.

Od samego początku wiązało się to z adoracją Najświętszego Sakramentu. – Przychodzę tak już drugi rok. Zaczęłam, ponieważ pomyślałam, że skoro i tak przychodzę do kościoła na adorację, to mogę jeszcze połączyć to z pilnowaniem – mówi Zenobia Komarnicka. Podobnie było z panią Rozalią Figiel. – Od dawna przychodziłam w środy na adorację. Zresztą od wielu lat lubiłam przychodzić ot tak, pomodlić się. A gdy pojawiła się potrzeba pilnowani kościoła, pomyślałam „Czemu nie?” Tutaj przecież czuję się najlepiej – mówi. Z kolei Bogusław Jaśniewicz, zawodowy ochroniarz, śmieje się, że rozpoczął od stróżowania, a adoracja przyszła później. – Jest to czas dla mnie i Boga. Niesamowite chwile. Są momenty, że siedzimy, jako stróże, sami w kościele. Ja wybieram dyżury raczej po południu, po pracy. Najpierw jest kłębowisko myśli o pracy, rodzinie, dzieciach. I nagle wszystko zaczyna opadać. Nigdzie indziej nie osiągnąłem nigdy takiego uspokojenia, wyciszenia. Nie ma drugiego takiego czasu w moim życiu – opowiada mężczyzna. Według proboszcza o. Jana Janusa OFM Conv. „aniołowie stróżowie” są siłą i darem dla parafii, a Bóg sam oddaje im czas poświęcony na adorowanie Go. – Sam doświadczyłem tego, że Bóg jest Panem czasu. Żywa jest zasada ewangeliczna, że kto straci swoje życie, ten je odzyska. W tym przypadku w odniesieniu do czasu. Pan Jezus sam wielokrotnie o tym mówił: „kto dla mnie, dla mojego imienia” poświęci dom, pole czy te dwie godziny, stokroć otrzyma już tu, a w wieczności życie. Tego doświadczyłem, że ile razy Bogu się poświęci czas, to będzie jak w walce Jozuego z Amalekitami – Bóg wydłuża mu dzień i czas – mówi kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL