Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świętowała papieska podstawówka

10 lat temu Szkole Podstawowej w Smolniku (pow. lubański) nadano imię Jana Pawła II. - Cały ten czas dokładamy starań, aby słowa papieża rodaka były drogowskazem zarówno w pracy, jak i w życiu - mówią uczniowie i nauczyciele.

To właśnie szkolna społeczność zadecydowała w 2007 r., że patronem podstawówki w Smolniku będzie Jan Paweł II.

- Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, a także do szkoły noszącej jego imię. Motywuje wszystkich do jeszcze większego wspólnego wysiłku, aby razem sprostać rozmaitym przeciwnościom losu - mówi Patryk Załęczny, jeden z organizatorów jubileuszu.

Uroczystości 10-lecia patronatu nad szkołą rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Leśnej. Po Eucharystii, której przewodniczył ks. Artur Kotrys, uczestnicy święta spotkali się na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. 

- Wokół naszego patrona budowana jest tradycja, która wprowadza uczniów w świat wartości - powiedziała Beata Czeczot, dyrektorka szkoły. - Papież Jan Paweł II to najdoskonalszy nauczyciel, wskazujący sposób kroczenia w prawdzie i sprawiedliwości, a po jego odejściu do Domu Ojca pozostała po nim wielka spuścizna - dodała.

W części artystycznej uczniowie oddali hołd swojemu patronowi m. in. wspólnym odśpiewaniem utworu ku czci Jana Pawła II: "Zamierzenie takie Bóg w niebiosach miał, Słowianina światu na papieża dał. Z Wadowic nieznanych, gdzie Wojtyły dom, do wiecznego Rzymu na Piotrowy tron...".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL